Правила прийому до закладу освіти

Date: 16 червня 2022 о 11:59, Refreshed 26 листопада 2023 о 14:03

Відповідно до закону «Про освіту» всім особам, які проживають на території, яка закріплена за навчальним  закладом гарантується право особи здобувати початкову та базову середню освіту. Разом з тим до закладу можуть вступати учні з іншої місцевості (з території, яка не закріплена за навчальним закладом, з навколишніх сіл і т.д.), якщо наповнюваність класів не перевищує 30 учнів.

Право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування навчального закладу.

Правила прийому до закладу освіти

Правила прийому дітей до і класу загальноосвітнього навчального закладу

1. Зарахування учнів до загальноосвітнього навчального закладу здійснюється на безконкурсній основі.
  2. Адміністрація навчального закладу зобов’язана вжити заходів до ознайомлення батьків або осіб, які їх замінюють, з порядком зарахування до навчального закладу, правилами внутрішнього розпорядку та іншими документами, що регламентують організацію навчально-виховного процесу.
  3. Зарахування учнів до навчального закладу здійснюється, як правило, до початку навчального року за наказом директора.
  4. Для зарахування учня до навчального закладу батьки або особи, які їх замінюють, подають наступні документи:
  • заяву на ім'я директора навчального закладу;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • копію ідентифікаційного коду;
  • медичну картку встановленого зразка.

До першого класу зараховуються, як правило, діти з шести років, які за результатами медичного обстеження не мають протипоказань для систематичного шкільного навчання.

Для зарахування учня до 10 (11) класу подаються наступні документи:

- заява учня;

• копія свідоцтва про народження дитини;
  • копія ідентифікаційного коду дитини;
  • медична довідка встановленого зразка;
  • документ про відповідний рівень освіти.

Документи, які необхідні для переводу з іншої школи:

• заява батьків;
  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • копія ідентифікаційного коду дитини;
  • особова справа учня (учениці);
  • медична картка.

Умови прийому педагогічних працівників до Новомар'ївського ліцею Новомар'ївської сільської ради Братського району Миколаївської області  здійснюються відповідно до ст. 22 Закону України "Про повну загальну середню освіту" від 16 січня 2020 року № 463 - ІХ.
Стаття 22. Педагогічні працівники

1. На посади педагогічних працівників приймаються особи, які мають педагогічну освіту, вищу освіту та/або професійну кваліфікацію, вільно володіють державною мовою (для громадян України) або володіють державною мовою в обсязі, достатньому для спілкування (для іноземців та осіб без громадянства), моральні якості та фізичний і психічний стан здоров’я яких дозволяють виконувати професійні обов’язки.

Перелік посад педагогічних працівників встановлюється Кабінетом Міністрів України.

2. Педагогічні працівники мають права, визначені Законом України "Про освіту", цим Законом, законодавством, колективним договором, трудовим договором та/або установчими документами закладу освіти.

Педагогічні працівники закладів освіти приймаються на роботу за трудовими договорами відповідно до вимог цього Закону та законодавства про працю.

Педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.

Засновники приватних та корпоративних закладів освіти самостійно визначають порядок укладання трудових договорів, у тому числі строкових, з особами, які приймаються на посади працівників відповідних закладів освіти відповідно до вимог цього Закону та законодавства про працю.

3. Педагогічні працівники зобов’язані:

дотримуватися принципів дитиноцентризму та педагогіки партнерства у відносинах з учнями та їхніми батьками;

виконувати обов’язки, визначеніЗаконом України "Про освіту", цим Законом, іншими актами законодавства, установчими документами закладу освіти, трудовим договором та/або їхніми посадовими обов’язками;

забезпечувати єдність навчання, виховання та розвитку учнів, а також дотримуватися у своїй педагогічній діяльності інших принципів освітньої діяльності, визначених статтею 6 Закону України "Про освіту";

використовувати державну мову в освітньому процесі відповідно до вимог цього Закону;

володіти навичками з надання домедичної допомоги дітям;

постійно підвищувати свою педагогічну майстерність.

Comments:
Only authorized users can leave comments.